
Györgydeák György
(1958-2008)
Györgydeák György Székesfehérvárott született, Balatonkenesén járta ki az általános iskolát, és a veszprémi Lovassy László Gimnáziumban érettségizett.
Elolvasom

Jancsó Miklós
(1921-2014)
Kétszeres Kossuth-díjas és Balázs Béla-díjas filmrendező, a Cannes-i és a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál életműdíjasa.
Elolvasom

Kádár Tibor
(1946 - 2021)
Kádár Tibor, festőművész, talán a legjelentősebb veszprémi képzőművész.
Elolvasom

Halmos Ferenc
Halmos Ferenc, keramikus, 1956-ban Pécsett született, a Veszprémi Vegyipari Egyetemen szerzett diplomát, ma Bándon él és alkot.
Elolvasom